Informacje Świat

Forum Regionalne CAMCA 2019 odbywa się w Uzbekistanie w dniach 12 do 14 czerwca

Szóste doroczne Forum Regionalne CAMCA odbędzie się w dniach 12 do 14 czerwca w Taszkencie, stolicy Uzbekistanu. Od powołania forum w 2014 r. w wydarzeniu wzięło udział ponad 160 prelegentów i setki uczestników z ponad 25 krajów i 150 firm z całego świata.

CAMCA Regional Forum in Tashkent, Uzbekistan from June 12-14 – fot. PR News Wire
Forum jest bardzo dobrą okazją do przebywania z wpływowymi osobistościami i zyskującymi na popularności liderami w regionie CAMCA (Azja Środkowa, Mongolia, Kaukaz, Afganistan). Ponadto umożliwia zdobycie informacji z pierwszej ręki w zakresie dynamiki i rozwoju w regionie. Więcej na temat uczestnictwa w forum można dowiedzieć się na stronie www.camcaforum.org.

Forum Regionalne CAMCA to apolityczne i bezpartyjne wydarzenie powołane w celu promocji dyskusji w całym regionie w zakresie środków postępu rozwoju gospodarczego i społecznego w Azji Środkowej i Kaukazie. Forum ustanowiono jako jedną z pierwszych i jedyną platformę łączącą przedstawicieli z 10 krajów regionu CAMCA, od południowego Kaukazu do Mongolii, w celu omawiania nowych możliwości współpracy regionalnej.

Odbywające się w Uzbekistanie – sercu Azji Środkowej tak pod względem ludności, jak i geografii – forum skupia się na motywie przewodnim wspólnych interesów i wspólnych ambicji CAMCA. Forum obejmuje sesje plenarne, przemowy główne i dyskusje na takie tematy jak regionalny handel, transport i spedycja, regionalna działalność i inwestycje, rozwój gospodarczy, przedsiębiorczość i innowacje, kapitał ludzki i edukacja.

Na forum wystąpi ponad 80 ważnych prelegentów i panelistów z całego regionu, a wśród uczestników znajdzie się ponad 300 przedstawicieli z ponad 20 krajów.

Do prelegentów głównych należą:

• Ruslanbek Davletov, minister sprawiedliwości Uzbekistanu;
• dr Arthur Laffer, założyciel i prezes Laffer Associates;
• Giorgi Kwirikaszwil, były premier Gruzji.

Ze względu na zróżnicowany i wpływowy charakter grupy uczestników to, że forum jest tak kompleksowym punktem spotkań dla ekspertów zainteresowanych współpracą regionalną i partnerstwem oraz przyciąga kraje, przedsiębiorstwa i organizacje spoza regionu, które chcą zbadać nowe możliwości w regionie jest dla nas szczególnie wartościowe” – Sarah Tonucci, dyrektor wykonawcza, Rumsfeld Foundation.

Forum organizowane jest przez stowarzyszenia Rumsfeld FoundationCentral Asia-Caucasus Institute i CAMCA Network. Organizatorzy są przekonani, że poszerzona komunikacja i współpraca między utalentowanymi ekspertami z szerokiego zakresu branż może wnieść znaczący wkład w rozwój gospodarczy, polityczny i społeczny tak w skali krajowej, jak i regionalnej.

———

Artykuł udostępniony dzięki współpracy z PAP

Inne z tej kategorii

Mija 110 lat od rozpoczęcia budowy Titanica!

A Faber

Nepal: Grupa himalaistów zginęła na górze Gurja

Redakcja

Niemcy: Migranci handlują paszportami

Redakcja

Maduro poinformował o fiasku zamachu stanu

Redakcja

Izrael w natarciu. Kolejny raz rośnie napięcie na Bliskim Wschodzie

Redakcja

Niekonwencjonalne metody gaszenia pożarów w Szwecji. Wśród nich: bombardowanie lasów i sztuczny śnieg!

A Jagła
Gazeta Jutro