Piłka Nożna Reprezentacje

Piątek strzela, Polacy wygrywają

Reprezentacja Polski pokonuje Macedonię Północną 1:0. Styl gry Polaków nie był nadzwyczajny, ale dzięki bramce Piątka podopieczni Jerzego Brzęczka wygrywają spotkanie.

PAP/EPA / GEORGI LICOVSKI / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Polski

Po dwóch pierwszych meczach eliminacji do Euro 2020 Polska w tabeli zajmowała pierwsze miejsce z kompletem zwycięstw. Macedonia Północna jedno spotkanie wygrała, a jedno zremisowała. Na papierze skład reprezentacji Polski wyglądał dużo lepiej, ponieważ to w drużynie selekcjonera Jerzego Brzęczka znajduje się więcej gwiazd światowego formatu.

Gospodarze nie przestraszyli się Polaków i na samym początku rozpoczęli swobodną i ofensywną grę. Z upływem minut Polacy zaczęli zdobywać pole i konstruować akcje, lecz żadna z nich nie była na tyle groźna, żeby bramkarz Macedończyków musiał wyjmować piłkę z siatki. Obraz gry zmieniał się z minuty na minutę i to gospodarze grali składniejszy futbol. Pierwsza połowa nie napawała optymizmem. Podopieczni Jerzego Brzęczka notowali wiele strat, gubili się podczas gry i dopuszczali Macedończyków do strzałów na bramkę Fabiańskiego. Na przerwę zawodnicy schodzili z bezbramkowym remisem.

W przerwie meczu selekcjoner zdecydował się na jedną zmianę – Frankowskiego zastąpił Krzysztof Piątek, który zaliczył prawdziwe wejście smoka. Już w 47 minucie, po stałym fragmencie gry, Polak uderzył przewrotką i zdobył gola otwierającego wynik spotkania. W drugiej połowie gra Polaków diametralnie się zmieniła. Zawodnicy byli pewniejsi w swoich akcjach i konstruowali groźne sytuacje. Przez całą drugą część spotkania Polacy kontrolowali mecz, a Macedończycy nie stwarzali sobie sytuacji. Pod koniec spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Musliu. Do końca meczu nic już się nie zmieniło. Polska pokonuje Macedonię Północną dzięki bramce Krzysztofa Piątka, który tak samo jak w meczu z Austrią zdobył jedyną bramkę. Dzięki wygranej Polska umocniła się na pierwszym miejscu w grupie G.