Lekkoatletyka Sport

Mistrzowie Europy i świata w konkursie „Tyczka na Molo”

Mistrzostwo świata i mistrzostwo Europy pod gołym niebem, halowe mistrzostwo Europy seniorów oraz tytuł wicemistrzowski w gronie młodzieżowców – imponująco prezentuje się „dossier” lekkoatletów, którzy wezmą udział w rywalizacji w konkursie „Tyczka na Molo”. Zawody odbędą się 8 czerwca w Sopocie.

Sopot zaprasza na wyjątkową imprezę sportową – fot. PAP, materiały prasowe
Gwiazdą zmagań tyczkarzy będzie obecny halowy mistrz Europy z Glasgow, Paweł Wojciechowski. Choć to dopiero początek sezonu letniego, lekkoatleta Zawiszy Bydgoszcz zmierzy się z ustanowionym przez siebie w ubiegłym roku rekordem mityngu na poziomie 5.81 metra.

Szyki postara się pokrzyżować mu Robert Sobera, mistrz Starego Kontynentu sprzed trzech lat. Zdecydowanych faworytów wskazać byłoby łatwo, gdyby nie istotna okoliczność: rywalizacja odbędzie się w formule par, gdzie do klasyfikacji łącznej zaliczona zostanie suma skoków tyczkarki i tyczkarza. Najlepszą „życiówką” – 4.71 metra – wśród pań legitymuje się Michaela Meijer. Szwedka stoczy pojedynek między innymi z „urzędującą” halową mistrzynią kraju Agnieszką Kaszubą (KL Gdynia). Fani „królowej sportu” z Trójmiasta będą też ściskać kciuki za Emilię Kusy z SKLA Sopot. Początek zawodów na sopockim Skwerze Kuracyjnym w sobotę, 8 czerwca o godzinie 16:30.

Na sopockim molo warto się jednak pojawić wcześniej. O 13:30 skakanie, na nieco mniejszych wysokościach, rozpoczną młodziczki. Rywalizacja lekkoatletów będzie towarzyszyła oprawa muzyczna. „Zapewni ją DJ Mnow, który w swoich setach selekcjonuje utwory przedstawicieli alternatywnej elektroniki” – mówi Marcin Kulwas z Kąpieliska Morskiego Sopot, współorganizatora mityngu.

Sponsorem głównym zawodów jest Kąpielisko Morskie Sopot, a wspierają ją miasto Sopot i Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

———

Artykuł udostępniony dzięki współpracy z PAP

Inne z tej kategorii

Messi wprowadził Barcelonę do półfinału Ligi Mistrzów

P Derdaś

Igor Tracz został mistrzem świata w bikejoringu

To już jego trzeci złoty medal w tej dyscyplinie!

Redakcja

Glasgow jest niebieskie!

P Derdaś

Ventura powrócił na ławkę trenerską

W swoim debiucie zaliczył knockout...

M Lebiest

Trzęsienie ziemi w Wiśle Kraków!

M Lebiest

Prawdziwy pech gospodarzy. Jeden błąd okazał się niezwykle kosztowny

Puszcza Niepołomice - Warta Poznań 0:1

M Lebiest
Gazeta Jutro