Nauka i Technika

LONGi ogłasza nową, własną technologię enkapsulacji modułów

Firma LONGi Solar ogłosiła dziś, że opracowała technologię jednolitego lutowania, które pozwala na całkowite wyeliminowanie przerwy między ogniwami i zwiększenie wydajności modułów fotowoltaicznych.

Seamless Soldering – fot. Longi
Technologia ma trafić do produkcji masowej w drugiej połowie 2019 r. Zgodnie z wynikami testów TÜV SÜD z 30 maja rozwiązanie jednolitego lutowania, w połączeniu z innowacyjnym wzornictwem modułów, może potencjalnie podnieść rekord wydajności modułów PERC LONGi Solar do 500 Wp.

Seamless Soldering

Technologia jednolitego lutowania wykorzystuje wstążkę lutującą do utworzenia przypominającego płytki połączenia ogniw, co niemal całkowicie eliminuje standardową 2-milimietrową przerwę między ogniwami. Takie rozwiązanie zwiększa wydajność przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztu BOM modułu. Technologia ta idealnie współpracuje z już istniejącymi procesami i sprzętem do enkapsulacji, a przy tym charakteryzuje się wysoką dojrzałością i stabilnością produkcyjną oraz możliwością łatwej skalowalności. Ponadto jednolite lutowanie cechuje się dobrą kompatybilnością techniczną, która obejmuje integrację płytek krzemowych monokrystalicznych M6, cienkich płytek krzemowych, drutu lutowniczego i odblaskowej wstążki.

Ciągłe wysiłki w zakresie ewolucji wydajności i generacji energii modułów fotowoltaicznych są głównym czynnikiem zmniejszania kosztu LCOE. Firma LONGi przeprowadziła badania nad własnością intelektualną powiązaną z jednolitym lutowaniem i złożyła wnioski na kilka powiązanych patentów. Wprowadzenie tej technologii na rynek jest kolejnym przykładem innowacji w modułach firmy LONGi. Firma LONGi będzie nadal inwestować w technologię w celu promowania szerszego zastosowania rozwiązań fotowoltaicznych na świecie.

Źródło: LONGi Solar

———

Artykuł udostępniony dzięki współpracy z PAP

Inne z tej kategorii

Raport o bezpieczeństwie w sieci: awarie, wycieki danych i nadużycia licencji na porządku dziennym

Redakcja

To będzie miłość od pierwszego wejrzenia?

Nowa marka smartfonów wchodzi do Polski

Redakcja

Premiera nowego Boeinga 777-9X

A Faber

Legendarna Motorola powraca… droższa od iPhone’a

Redakcja

Testy nuklearne, w których coś poszło nie tak

Redakcja

Rosyjski serwis sprawi, że Polacy będą czytać?

Redakcja
Gazeta Jutro