Informacje Polska

MI monitoruje sytuację na drogach i szlakach kolejowych

W Ministerstwie Infrastruktury odbyło się posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczył wiceminister Rafał Weber. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz PKP Polskich Linii Kolejowych SA. Tematem była sytuacja na drogach krajowych oraz na szlakach kolejowych w związku z sytuacją powodziową na południu Polski.

Infrastruktura w Polsce przeżywa niezwykły postęp – fot. Bartłomiej Banaszak.

Jak przekazała GDDKiA, wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Okresowe utrudnienia, takie jak zalanie drogi, były usuwane na bieżąco i nie powodowały zatrzymań, a jedynie krótkotrwałe wyłączenia z ruchu pojedynczych pasów jezdni. Na żadnej drodze krajowej nie doszło zatem do zatrzymania ruchu. Wszelkie zdarzenia, jakie miały miejsce do tej pory na sieci dróg, miały charakter krótkotrwały i powierzchowny. Żadne z dotychczasowych zdarzeń nie stanowiło i nie stanowi zagrożenia dla podróżujących drogami krajowymi kierowców. Wszelkie usterki, jakie w wyniku nawałnic pojawią się na drogach krajowych, zostaną naprawione po ustaniu opadów.

Zgodnie z raportem PKP Polskich Linii Kolejowych SA, wszystkie szlaki kolejowe obsługujące ruch pasażerski w Polsce, według są przejezdne. Ministerstwo Infrastruktury na bieżąco monitoruje sytuację na drogach krajowych oraz na polskich liniach kolejowych w tej trudnej sytuacji pogodowej. Mamy nadzieję, że utrudnień będzie jak najmniej, a odpowiednie służby zadbają o bezpieczeństwo podróżnych – powiedział wiceminister Rafał Weber.

———

Artykuł udostępniony dzięki współpracy z PAP

Inne z tej kategorii

BBN: awanse generalskie w Państwowej Straży Pożarnej

Redakcja

MSZ ws. uznaniu za persona non grata członka personelu dyplomatycznego Ambasady Norwegii w Warszawie

Redakcja

Północnokoreański żołnierz uciekł do Korei Południowej

Redakcja

Wolność to dar, ale i wielka odpowiedzialność

Jan Paweł II w "Gazecie Jutro"

M Lebiest

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę!

Popularna "Isia" odchodzi ze światowych kortów

J Froń

Uchylona decyzja dot. budowy zamku w Stobnicy

Redakcja
Gazeta Jutro