Informacje Polska

Prognoza sytuacji meteo wydana przez IMGW

W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, głównie w południowo-wschodniej i północnej połowie kraju, przelotne opady deszczu, a na południowym wschodzie także burze.

Raba w Myślenicach – fot. Twitter Andrew, WislaMyslenice
W Małopolsce i na Podkarpaciu opady o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów do 25 mm lokalnie na południowym wschodzie. Temperatura maksymalna od 17°C na południowym wschodzie i w Kotlinie Kłodzkiej, około 20°C w centrum i na wschodzie, do 22°C na krańcach zachodnich; chłodniej miejscami nad morzem i terenach podgórskich: od 9°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami na krańcach wschodnich i północnych słabe przelotne opady deszczu, na Podkarpaciu możliwe zanikające burze. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 8°C do 12°C; chłodniej na Podkarpaciu i w kotlinach sudeckich: od 5°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ
Ważność: od godz. 07:30 dnia 25.05.2019 do godz. 07:30 dnia 26.05.2019

W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu oraz burzami na
południowym zachodzie. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 15 mm. Temperatura maksymalna od 19°C do 22°C; chłodniej na północy i Podhalu: od 13°C do 18°C. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny oraz porywisty, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Lokalnie słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 8°C do 13°C; chłodniej na Podlasiu, Warmii, Pomorzu i terenach podgórskich: od 5°C do 7°C. Wiatr słaby, tylko na wybrzeżu umiarkowany i porywisty, z kierunków zachodnich.

Synoptyk meteorolog: Grażyna Dąbrowska

———

Autorem i dostawcą informacji jest
IMGW

Inne z tej kategorii

Smartfon wykorzystujący sztuczną inteligencję Vivo V11 debiutuje na światowych rynkach z obietnicą idealnych ujęć i wciągającego projektu

Redakcja

Lotniska regionalne napędzają lokalną ekonomię

Redakcja

UE zaostrza politykę wobec Chin – co po wyborach?

Redakcja

Grecja: Premier o reparacjach wojennych od Niemiec

Redakcja

Wenezuela: Guaido wzywa do marszu na Caracas

Redakcja

Sposób na podwyżki cen śmieci

Redakcja
Gazeta Jutro