Informacje Polska

MSZ: Komunikat MSZ w związku ze znieważeniem Ambasadora RP w Izraelu

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wyraża zaniepokojenie w związku z fizycznym i słownym atakiem na Ambasadora RP w Izraelu Marka Magierowskiego, do którego doszło we wtorek 14 maja br. przed budynkiem polskiej placówki dyplomatycznej w Tel Awiwie. Wszelkie tego rodzaju akty wymierzone przeciwko przedstawicielom dyplomatycznym zasługują na jednoznaczne potępienie.

Atak na polskiego Ambasadora w Izraelu niebezpiecznym przejawem zaostrzającej się sytuacji na linii Tel Awiw-Warszawa? – fot. Pixabay

W związku z zaistniałą sytuacją do Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP wezwana została Ambasador Izraela w Polsce Anna Azari, która wyraziła ubolewanie z powodu incydentu, deklarując zarazem pomoc władz izraelskich w jego pełnym wyjaśnieniu. Dostrzegając sprawne działanie policji izraelskiej w ujęciu sprawcy, apelujemy do władz Izraela o zapewnienie należytej i skutecznej ochrony polskim dyplomatom przebywającym w tym państwie na podobnych zasadach, jakie są stosowane w stosunku do dyplomatów izraelskich w Polsce.

Mamy nadzieję, że władze Izraela dołożą wszelkich starań, aby winni incydentu zostali ukarani zgodnie z prawem, a podobne zdarzenia wymierzone w polskich dyplomatów nie powtórzyły się w przyszłości.

———

Autorem i dostawcą informacji jest
Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Inne z tej kategorii

UE zaostrza politykę wobec Chin – co po wyborach?

Redakcja

12 listopada będziemy świętować!

Sejm przegłosował ustawę, prezydent podpisał

M Lebiest

7 proc. butelek zwrotnych przepada w śmieciach przez… paragony i brak miejsca na przechowanie

Redakcja

Zmarł gen. Zbigniew Ścibor-Rylski

Redakcja

Koniec projektu Kukiz’15?

Redakcja

K2 ujarzmiona przez Polaka!

M Lebiest
Gazeta Jutro