Informacje Polska

„Kilometry dobra” w Żabnie

Ogólnopolskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Tarnowie oraz Gminne Centrum Kultury zorganizowało w Żabnie piknik rodzinny pod nazwą „Kilometry dobra”.

“Kilometry dobra” z udziałem policji – fot. Policja.pl
Oprócz mile, rodzinnie spędzonego niedzielnego popołudnia zamysłem organizatorów było pozyskanie środków potrzebnych na zakup samochodu przystosowanego do potrzeb swoich podopiecznych i wprowadzania innowacyjnych form wsparcia dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną.

Policjanci z Tarnowa postanowili włączyć się w świetną inicjatywę i ochoczo przyjęli zaproszenie organizatorów, przygotowując dla uczestników sporo atrakcji. Na maluchy czekały quizy i konkursy poświęcone ich bezpieczeństwu w codziennym życiu. Wszyscy chętni mogli odcisnąć z pomocą technika kryminalistyki na pamiątkę swoje „łapki” i zobaczyć jak wygląda zabezpieczanie śladów pozostawionych przez przestępców na miejscu zbrodni. Były pokazy pojazdów i sprzętu, jakim na co dzień posługują się tarnowscy policjanci podczas służby. Najmłodsi chętnie brali udział w zabawach sportowych, loterii fantowej, zdjęciach na wesoło czy malowaniu twarzy. Nie zabrakło waty cukrowej i przysmaków z grilla. Wystawiono także kiermasz prac wykonanych przez osoby z niepełnosprawnościami. Udane popołudnie w Żabnie zakończył koncert ukochanej przez wszystkie dzieci Majki Jeżowskiej.

Inne z tej kategorii

MI: Nazwy zagranicznych miast na znakach drogowych będą zapisywane także po polsku

Redakcja

MPiT: Gminy pomogą w walce ze smogiem

Redakcja

Austria: Przyspieszone wybory we wrześniu?

Redakcja

Czy zakup australijskich fregat jest korzystny?

Redakcja

Północnokoreański żołnierz uciekł do Korei Południowej

Redakcja

Szczepienie przepustką do przedszkola?

Redakcja
Gazeta Jutro