Lotto Ekstraklasa Piłka Nożna

Remis, który nikogo nie zadowala

Lechia Gdańsk remisuje z Zagłębiem Lubin 1:1. Gospodarzom nie udało się odrobić straty do drugiej w tabeli Legii.

Lechia Gdańsk remisuje 1:1 z Zagłębiem Lubin / Fot: Twitter Ekstraklasa

Zarówno Lechii, jak i Zagłębiu zależało na zwycięstwie w tym spotkaniu. Lechia dzięki wygranej zbliżyłaby się do Legii, która wczoraj zremisowała swój mecz z Pogonią Szczecin. Zagłębie natomiast wciąż pozostaje w walce o czwarte miejsce w tabeli, które daje grę w eliminacjach do Ligi Europejskiej. Od początku meczu gospodarze narzucili mocne tempo gry i jako pierwsi zaczęli atakować, dobre sytuacje strzeleckie mieli Paixao i Haraslin, ale żaden z ich nie wpisał się na listę strzelców. Im bliżej do zakończenia pierwszej części spotkania, tym tempo gry spadało i mecz rozgrywał się w środkowej części boiska. Pierwsza bramka w meczu padła w 43 minucie. Starzyński z rzutu wolnego wrzucił piłkę w pole karne, tam do piłki dopadł Guldan, który pokonał bramkarza i wyprowadził Zagłębie na prowadzenie. Druga połowa, podobnie jak pierwsza, rozpoczęła się od szybszej gry. Oba zespoły stwarzały sobie sytuacje, ale za każdym razem brakowało szczęścia. Goście mieli mniej sytuacji od gdańszczan, ale jeśli już je mieli, były one dużo lepsze. Ofensywna gra Lechii poprawiła się z momentem wejścia na boisko Michała Maka. W 77 minucie aktywny 27-latek otrzymał trudną piłkę, ale zdołał ją opanować i strzelił bramkę między nogami Forenca. Zagłębie po golu chciało od razu odpowiedzieć, ale na posterunku był Dusan Kuciak. Remis nie zadowalał ani Lechii, ani Zagłębia, więc w ostatnich minutach zawodnicy bardzo ożywili się w swoich akcjach. W końcówce bliżej strzelenia gola byli gospodarze, ale nie udała im się ta sztuka. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Wynik nie zadowala żadnego z zespołów. Podopiecznym Piotra Stokowca nie udało się odrobić straty punktów do drugiej w tabeli Legii, natomiast Zagłębie pozostaje na szóstym miejscu w tabeli i traci dwa punkty do czwartej Cracovii.