Uroda

Co stosować, a czego unikać?

Zobacz kilka porad, które pomogą Ci w codziennym makijażu

Źródło: pixabay.com

Twarz

W tym sezonie modne są rozświetlacze do twarzy w płynie i kamieniu. Wiedz jednak, że te produkty podkreślają wszystkie Twoje niedoskonałości. Powinny ich unikać szczególnie osoby, które mają problemy z trądzikiem i przesuszoną skórą. Podczas aplikacji podkładu na twarz pamiętaj, aby przeciągnąć go na szyję. Dzięki temu fluid nie będzie odróżniał się od reszty ciała.

Oczy

Ważnym elementem w makijażu każdej kobiety są oczy. Aby je powiększyć, wystarczy użyć białej lub beżowej kredki na dolną linię wodną oka. Czarna kredka natomiast pomniejsza je optycznie. Nakładając cienie na powiekę, zacznij od jaśniejszych kolorów i małej ilości produktu. Dokładaj cień stopniowo, dzięki temu nie zrobisz sobie plam na oku i znacznie ułatwisz jego blendowanie. Nie nakładaj wielu warstw tuszu do rzęs, ponieważ zrobią się grudki. Aby wzmocnić oprawę oczu, wystarczy nakładać wieczorem na rzęsy olejek rycynowy, który znacznie poprawi ich kondycję. Olejek można również stosować na wzmocnienie osłabionych brwi.

Brwi 

Brwi od kilku lat są jednym z głównych elementów makijażu. Na drogeryjnych półkach pojawiło się mnóstwo nowych produktów do ich pielęgnacji. Najczęściej popełnianym błędem jest używanie zbyt ciemnych preparatów, przez które nasze brwi wyglądają nienaturalnie. Brwi są też często zbyt wyrysowane. Podczas wyboru cieni/pomady pamiętajmy, aby zwrócić uwagę na ich naturalny kształt i kolor.

Inne z tej kategorii

Jak dbać o włosy?

Kilka prostych, domowych sposobów na poprawę kondycji naszych włosów

K Bockowska

Już niebawem wakacje – zmień swoją fryzurę!

Gazeta Jutro radzi: "Popatrz, jak się to robi w show biznesie"

M Lebiest

Leczenie łuszczycy może być skuteczniejsze

Redakcja

Brak Ci sił? Może za krótko sypiasz!

Sekret dobrego samopoczucia i odporności tkwi w tym jak długio śpimy

M Lebiest

Ile Polki wydają na makijaż?

D Brabańska

KILKA MINUT DLA URODY!

tak niewiele może dać cudowny efekt!

Gabriela Główka
Gazeta Jutro