Kultura Teatr i sztuka

19. Festiwal „Ogrody Muzyczne” już w lipcu w Warszawie

19. Festiwal Ogrody Muzyczne odbędzie się w dniach od 30 czerwca do 28 lipca 2019 w Warszawie, w pawilonie koncertowym na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie, udekorowanym kwiatami. Gościem honorowym tegorocznej edycji został Region Centralny-Dolina Loary ze środkowej Francji (Region Centre-Val de Loire).

oficjalny baner wydarzenia fot. materiały prasowe
Jak co roku, na program Festiwalu składają się: opera, balet, film i koncerty – w wersji na żywo i na dużym ekranie. W ramach Festiwalu odbędą się retransmisje najlepszych produkcji operowych i baletowych – między innymi z Metropolitan Opera („Traviata”, „Aida” i „Dziewczyna z Zachodu”) oraz Teatru Bolszoj („Syfilda”, „Bajadera” i „Suita Carmen & Pietruszka”). W związku z 500. rocznicą śmierci Leonarda da Vinci podczas tegorocznej edycji Festiwalu odbędzie się wieczór poświęcony temu niezwykłemu artyście. 8 lipca zapraszamy na koncert w wykonaniu Sławomira Zubrzyckiego na zrekonstruowanym przez siebie instrumencie projektu Leonarda da Vinci (viola organista) oraz film „Leonardo – wewnątrz umysłu geniusza” z serii BBC documentary.

Inspiracją dla kolejnych edycji Festiwalu jest kultura i sztuka gościa honorowego. Francuskie akcenty tegorocznej edycji to między innymi film „Księżniczka w oślej skórze” z muzyką Michela Legranda oraz retransmisja „Koncertu pod Wieży Eiffla” z udziałem takich śpiewaków jak Joyce DiDonato czy Philippe Jaroussky. W programie 19. Edycji Festiwalu „Ogrody Muzyczne” znalazły się także filmowe zapisy koncertów – tu w rolach głównych Hans Zimmer, André Rieu oraz Juan Diego Flórez. Ponadto zapraszamy na filmy dokumentalne o Montserrat Caballé, zespole 2 Cellos oraz o Zygmuncie Krauze – dyrektorze muzycznym Festiwalu.

Festiwal „Ogrody Muzyczne” to także koncerty. W tym roku usłyszymy Chopin University Big Band, Janusza Wawrowskiego z Orkiestrą Smyczkową Warsaw Players, Estonian Voices oraz Agatę Zubel, Andrzeja Bauera i Cezarego Duchnowskiego. W ramach festiwalu realizowany jest też specjalny program edukacyjno-artystyczny dla dzieci – Dziecięce Ogrody Muzyczne. Sprzedaż biletów na 19. Festiwal „Ogrody Muzyczne” – w serwisach Empik bilety, eBilet, Biletyna.

źródło:

https://www.ogrodymuzyczne.pl/

———

Artykuł udostępniony dzięki współpracy z PAP

Inne z tej kategorii

Cukierkowe O.N.A.

A Szachowska

W wieku 86 lat zmarła Zofia Czerwińska

A Faber

“Pamiętajmy o tych, których nie ma już z nami” – część I

Gazeta Jutro wspomina zmarłe osobistości - Dolores O'Riodan, Antoni Krauze, Stephen Hawking

D Okaz

84 urodziny Pierwszej Damy Polskiej Piosenki

Irena Santor, jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek skończyła 84 lata

A Faber

Premiera filmu pt. „303. Bitwa o Anglię”

A Jagła

Polska Tess Gerritsen

A Szachowska
Gazeta Jutro