Gry Rozrywka

Retro PC #1 Need For Speed Hot Pursuit 2 (2002)

Gra warta zagrania, mimo swego sędziwego wieku

Rozpocznijmy cykl opierający się na opisywaniu starych gier, które nawet dzisiaj nie nudzą. Seria będzie dotyczyła tylko gier PC, a pierwszą omawianą częścią będzie stary, dobry NFS (nie jestem fanem nowych odsłon, są zbyt uproszczone).

Grafika nie postarzała się jakoś koszmarnie

Odpowiedzmy więc sobie, co takiego ten NFS robił aż tak dobrze, że warto go spróbować/wrócić do niego nawet po tych 17 latach. Po pierwsze, model jazdy. Jest naprawdę przystępny, nadaje się dla każdego i każdy może tę grę przejść. Jest po prostu łatwy, ale wcale nieuproszczony (dla wprawnego gracza ta gra jest niestety banalna, dlatego polecam na starcie postać tak z 20/30 sekund i poczekać, aż przeciwnicy się oddalą i dopiero potem ich gonić). Kolejnym plusem jest dobór aut. Mamy ich naprawdę masę, a wszystkie to zwyczajnie standardowe, motoryzacyjne marzenia wczesnych lat 2000. Różnorodność tras oraz środowisk robi wrażenie, od pięknych, malowniczych tras na pacyficznych klifach, po dość przerażające i wymagające trasy wokół wulkanu.

Najciekawszym utrudnieniem była policja, która była w stanie nas dogonić, nieważne, jak szybko i czym jechaliśmy, oczywiście jej zgubienie nie było jakieś bardzo trudne, trzeba jednak przyznać, iż było to dość wymagające. Jednak zgubienie policji to jedno, a fakt, że gdy mieliśmy już sporo gwiazdek, to policja mogła wezwać helikopter, który zrzucał na nas wybuchające beczki, to już zupełnie inna historia, również ciekawa.

Oczywiście mieliśmy także okazję zasiąść po drugiej stronie barykady i wzywać helikopter jako wsparcie

No dobrze, ale w takim razie – co się zestarzało? Grafika oczywiście, chociaż nie jest to problem, da się przymknąć na to oko i po prostu cieszyć się produkcją. Poziom trudności jest tutaj największym problemem, chociaż, jeżeli gramy w tą grę po raz pierwszy, nie jest to żaden minus. Gra jest po prostu banalnie łatwa, jeżeli często gramy w wyścigi. Bugów jako tako tutaj nie uświadczymy. Ot, nasz rywal nagle wjedzie w nadjeżdżający z naprzeciwka samochód, czy policja nagle zacznie zwalniać i zgubimy ją w 10 sekund, takie typowe ujmy starych produkcji.

Konkludując, gra ta jest najzwyczajniej w świecie godna uwagi nawet dzisiaj. Nie tylko dla starych wyjadaczy, ale również młodziki będą się świetnie przy tej produkcji bawić.

Inne z tej kategorii

Subnautica Below Zero: Recenzja wczesnego dostępu

K Boro

Michalina Sosna: W Wielkanoc w kuchni rządzi babcia z tatą.

My z mamą zajmiemy się sprzątaniem i dekorowaniem

Redakcja

Oferta PS+ i Games with Gold na marzec

K Baran

Marcelina Zawadzka: Rodzice stale pytają, kiedy założę rodzinę. Nauczyłam się żyć z tą presją

Redakcja

Julia Wieniawa: zawsze odnajdywałam się w każdym towarzystwie, nawet w skrajnej patologii

M Lebiest

Rekord pobity! “Greys Anatomy” stał się najdłuższym serialem o tematyce medycznej

B Kuras
Gazeta Jutro